Dobór narzędzi - smarowanie na gorąco - deska snowboardowa
W poprzednim poradniku omówiłem dobór narzędzi do smarowania nart biegowych w tym odcinku zajmę się prawidłowym doborem narzędzi niezbędnych do wykonania smarowania metodą na gorąco deski snowboardowej.
Do przeprowadzenia smarowania na gorąco deski snowboardowej będziemy potrzebować następujących narzędzi:
Do przeprowadzenia smarowania na gorąco deski snowboardowej będziemy potrzebować następujących narzędzi:
- imadło snowboardowe
- żelazko narciarskie
- cyklina snowboardowa pleksi
- szczotki snowboardowe
- twarda - czyszcząca
- specjalistyczna twarda-strukturyzacyjna
- miękka - finalna
Ad.1 Imadło snowboardowe różni się trochę od imadła narciarskiego z uwagi na gabaryty snowboardu i dlatego nie jest z nim kompatybilne.
Imadło snowboardowe to bardzo ważne narzędzie właściwie bez niego ciężko nam wykonać prawidłowo cyklinowanie czy szczotkowanie deski snowboardowej, niektórzy próbują opierać deskę na krzesłach, ale to jest porażka o czym się przekonują później, przy wyborze imadła snowboardowego filozofii nie ma, trzeba wybrać takie jak nam się podoba, wszystkie działają na tej samej zasadzie i są dwupozycyjne )mocowanie deski poziome i pionowe).
Link do działu z imadłami snowboardowymi
https://www.remsport.pl/imadla-snowboardowe-c-75_26.html
Ad.2 Żelazko snowboardowe,
jest to specjalne żelazko z szeroką regulacją temperatury (od 90 C do 170 C i więcej),
z profilowaną stopą (płytą) często posiadającą specjalne nacięcia (rowki) mające za zadanie ułatwić transport smaru w obu kierunkach.
Szeroki zakres nastaw umożliwi nam pracę z wieloma smarami, które posiadają różne temperatury topnienia. Bardzo dobre są żelazka, posiadające sterowanie mikroprocesorowe tzw. DIGITAL (bardzo duża dokładność) oraz odczyt temperatury na wyświetlaczu (LCD).
Link do sklepu gdzie zakupicie stosowne żelazko snowboardowe
https://www.remsport.pl/zelazka-snowboardowe-c-75_104.html
Ad.3 Cyklina snowboardowa pleksi służy nam do zdejmowania smaru pozostałego na ślizgu, wystarczająca do tego celu jest cyklina z materiału zwanego pleksą o grubości 5 mm lub 6 mm, najlepiej żeby była długa około 30 cm i więcej (na zdjęciu cyklinowanie narty zjazdowej)
Poniżej link do działu gdzie zakupicie odpowiednią cyklinę snowboardową
https://www.remsport.pl/cykliny-pleksi-c-75_29_207.html
Ad.4 Szczotki snowboardowe możemy podzielić z uwagi na rodzaj włosia (nylonowe, brązowe, stalowe, naturalne itp.) i kształt obudowy (prostokątne, owalne i obrotowe).
Najczęściej mają zastosowanie w serwisie amatorskim szczotki prostokątne (z uwagi na cene), ale ja mimo wszystko do deski snowboardowej polecam szczotki owalne z uwagi na dużo większą powierzchnię roboczą i wygodny uchwyt.
Do kompletu będziemy potrzebować:
- szczotkę strukturyzacyjną z włosia brązowego lub mosiężnego, zadaniem tej szczotki jest udrożnienie struktury znajdującej się na ślizgu deski snowboardowej(oczyszczenie mikrorowków)
- szczotkę prostokątną twardą najczęściej z włosiem nylonowym lub naturalnym, która ma za zadanie oczyścić ślizg ze smaru
- szczotka miękka finalna jest to szczotka wykorzystywana w ostatniej fazie smarowania - polerowania ślizgu. Włosie szczotki jest wykonane z miękkiego nylonu lub naturalne (końskie włosie).
W dziale poniżej dokonacie zakupu szczotek owalnych do serwisu
https://www.remsport.pl/szczotki-snowboardowe-c-75_98.html
Komentarze (0)
Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki